پسته احمد آقایی امروز توانستد از قطع عضو افراد دیابتی جلوگیری کند

مصرف پسته احمد آقایی امروز اثرات مفیدی بر کنترل دیابت دارد. در یک مطالعه تصادفی کنترل شده، مصرف آجیل مخلوط (از جمله پسته) به مدت 3 ماه در افراد مبتلا به دیابت نوع دوم، به عنوان جایگزینی برای غذاهای حاوی کربوهیدرات، برای اولین بار کاهش قابل توجهی در هموگلوبین A1c در دوز کامل آجیل در مقایسه با دوزهای نیم آجیل و مافین شاهد.

50 نتایج در یک کارآزمایی متقاطع اخیر با 48 شرکت کننده دیابتی پس از 3 ماه مصرف پسته مشابه بود. 23 مصرف پسته همچنین اخیراً به طور قابل توجهی متابولیسم گلوکز و انسولین را در بیماران پیش دیابتی افزایش داده است. بهبود وضعیت مقاومت به انسولین و سایر عوامل خطر قلبی عروقی.

پسته

علیرغم نتایج مثبت مشاهده شده برای متابولیسم گلوکز، مطالعات بیشتری برای ارزیابی اثرات طولانی مدت مصرف پسته بر مقاومت به انسولین و پیشگیری و کنترل T2DM نیاز است.

تحقیقات به طور گسترده بر روی اثرات مفید پسته بر شرایطی مانند T2DM و سندرم متابولیک متمرکز شده است. با این حال، اطلاعات بسیار کمی در حال حاضر در مورد نقش بالقوه ای که آجیل در جلوگیری از توسعه بیماری های مزمن مانند T2DM ایفا می کند در دسترس است.

ویتامین E و سایر آنتی اکسیدان ها در برابر انواع خاصی از سرطان محافظت می کنند. بنابراین، غذاهایی مانند پسته با محتوای بالای γ-توکوفرول (نوعی ویتامین E) و سایر آنتی اکسیدان ها ممکن است خطر ابتلا به انواع سرطان را کاهش دهند. به طور گسترده ای برای نقش آن در سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است، اما تحقیقات جدید اکنون این تمرکز را به سایر بیماری ها مانند آلزایمر یا پارکینسون تغییر داده است.